Tyto stránky použivájí cookies
Náše stránky používají technické, analytické, marketingové cookies. Toto vše potřebujeme pro správnou funkci stránek a pro vyhodnocení, jak jsou naše stránky používány. Pro více informací a nastavení navštivte Informace o cookies.
Nastavení
Znak městské části Brno-Černovice

Brno
Černovice

Logo města Brna

Bezpečnost v Černovicích!

Bezpečnost. To je téma, které už nějakou dobu trápí nejen obyvatele Černovic, ale i vedení městské části, které se snaží najít řešení. Proto vás chceme informovat o důležitých opatřeních, která jsme společně s městskou policií přijali pro zajištění vaší bezpečnosti v naší městské části. Vaše bezpečí je pro nás prioritou číslo jedna a pracujeme na tom, abychom se v Černovicích cítili všichni nejbezpečněji.

1. Rozšíření kamerového systému: V rámci našeho úsilí o zlepšení monitoringu veřejných prostor budeme i nadále investovat do rozšíření kamerového systému. Nově instalované kamery budou pokrývat klíčové a problematické lokality po celé městské části, což umožní městské policii rychlejší reakci na případné nebezpečné situace a zlepší kontrolu veřejného prostoru.

Kamerový systém v současnosti zahrnuje několik kamer, které jsou umístěné v pěti lokalitách.

  • park při základní škole Řehořova,
  • prostranství a park při základní škole Kneslova,
  • park Churého - Přední a u mateřské školy Elišky Krásnohorské,
  • prostranství při ul. Zvěřinova,
  • areál u pramene svatého Floriána v ul. Mírová.

V letošním roce se budou realizovat další 3 kamery, které budou hlídat pořádek před základními školami na ul. Kneslova a Řehořova a na Wainerově náměstí.

V našich bytových domech jsme spustili projekt instalace kamerového systému, jehož cílem je monitoring vstupního prostoru našich bytových domů, který se realizuje na spodním sídlišti. Tento kamerový systém primárně slouží jako prevence před krádežemi ve sklepních prostorách a bude nám poskytovat cenné důkazy pro identifikaci a postih pachatelů krádeží.

2. Spolupráce s Městskou policií: S vedoucím revíru Brno-jih Bc. Jiřím Kukletou na pravidelných setkáních s vedením městské části a v rámci Komise bezpečnostní a dopravní řešíme aktuální situaci v naší městské části, na základě, které pak velitel plánuje práci pro strážníky, kteří působí v naší městské části. Díky této spolupráci jsme schopni lépe reagovat na potřeby našich obyvatel a efektivněji řešit případné problémy.

3. Zvýšená pochůzková činnost strážníků: Na včerejším jednání s velitelem městské policie jsme se dohodli na posílení přítomnosti strážníků ve vybraných lokalitách a čase. Tímto způsobem budeme moci rychleji reagovat na případné hrozby.

To že spolupráce funguje se ukázalo při rychlém zásahu městské policie při zabezpečení objektů na ul. Charbulova 40, 42, 44, kde se nám začala scházet podobná společnost jako v bývalém Vegasu, který je vyklizený a strážníci ho monitorují, aby i nadále zůstal prázdný, než začnou práce na oční klinice.

Věříme, že tato opatření nám pomohou postupně dosáhnout lepšího bezpečného a příjemného prostředí pro všechny obyvatele Brna-Černovic. Vaše podpora a spolupráce jsou pro nás klíčové, a proto bychom Vás chtěli vyzvat, abyste nám poskytovali zpětnou vazbu a sdíleli s námi vaše obavy a nápady. 

V případě, že jste svědky jakéhokoliv jednání, které ohrožuje vaši nebo jinou bezpečnost, volejte neprodleně linku 156. Strážnici se v řadě případů dozvídají o závadové činnosti až ze sociálních sítí. V případě že budete volat Policii ČR, informujte, prosím, i městskou policii, která je schopna vyslat na místo své strážníky mnohem rychleji než státní policie.

Děkujeme vám za vaši důvěru a spolupráci. Společně dokážeme vytvořit ještě lepší a bezpečnější prostředí pro nás všechny!