Upozornění na vloupání do obecních domů bytů a společných prostor

Vážení nájemníci a uživatelé obecních bytů,


v posledních týdnech se v Černovicích hromadí vloupání do obecních domů, bytů i společných částí domů, jako jsou sklepy, kočárkárny a sušárny. Situace je stále vážnější, žádáme Vás tímto o větší obezřetnost. Nejvážnější situace je především v tzv. „spodním sídlišti“, a to v ulicích Kovácká, Blatouchová, Přední a Elišky Krásnohorské a na „vrchním sídlišti“ v domech Olomoucká 146-156, Kneslova 4-20, Krausova 1-12, Húskova 6, 8, 10, 27 a Turgeněvova 2-6 a Cornovova 49. Vše bohužel vyvrcholilo víkendovou akcí a vloupáním do velké řady obecních domů.

Bytový odbor ÚMČ Brno-Černovice ve snaze ztížit možnost vstupů do obecních domů vyměnil postupně vložky u všech vstupních vchodových dveří do domů. Jedná se o vložky MUL-T-LOCK. Klíče jsou zakódované, nelze je volně množit, kódy máme pouze na provozním oddělení bytového odboru. Klíče od obecních domů mají pouze nájemníci, úklidoví pracovníci a my, provozní technici bytového odboru. Je nemožné, aby si kdokoli jinou cestou opatřil kopie klíčů od domů.


Apelujeme touto cestou na Vás, nájemníky a vlastníky bytů v obecních domech, abyste neotevírali domácími telefony lidem, které neznáte, pochybným prodejcům s nabídkami služeb na levnější plyn, elektřinu a podobně.


Veškeré práce, které bude zařizovat ve vašich domech bytový odbor ÚMČ Brno-Černovice budou vždy včas a řádně nahlášeny a Vy, nájemníci budete vždy uvědomění.


Z důvodu bezpečnosti Vaší a Vašeho majetku doporučujeme rovněž zamykání vstupních vchodových dveří po dobu 24 hodin. V případě výskytu podezřelých osob v domech volejte prosím neprodleně linku 156 Městské policie. Jiná cesta bohužel není.


Bytový odbor ÚMČ Brno-Černovice