Tématem XIV. Brněnského kulturního fóra budou přesahy kultury

Čtrnácté setkání kulturního fóra (dříve parlamentu) se zaměří na přesahy kultury, její nezbytnost a prolínání s dalšími oblastmi, jako je třeba ekologie, sociální koheze, zdraví nebo data. Právě na těchto čtyřech odvětvích ukážeme přesahy kultury, a to i na příkladech z evropských hlavních měst kultury. Mluvit budeme také o roli kultury v rozvoji měst a jeho obyvatel. Setkání pořádá Odbor kultury MMB ve spolupráci s týmem Brno 2028.

PROGRAM

13.00 Kultura Brno představuje novinky 

Marek Fišer, radní pro kulturu, představí novinky, které chystá Odbor kultury Magistrátu města Brna. Mluvit se bude například o datovém skladu pro brněnskou kulturu nebo výsledcích pocitové mapy. 

13.30 Otevřené fórum 

Volný prostor pro vaše dotazy, nápady a inspiraci. 

15.00 PŘESAHY KULTURY– Příklady z evropských hlavních měst kultury

Do panelové debaty jsme si pozvali odborníky a odbornice z Česka i zahraničí, kteří představí přesahy kultury do oblasti ekologie, sociální koheze, zdraví a dat. Následovat budou moderované workshopy k jednotlivým tématům. 


18.30 Teambuilding brněnské kultury 

Zůstaňte s námi po skočení oficiálního programu na party s grilovačkou a petangový turnaj.

Na setkání kulturního fóra můžete vzít i svoje děti nebo psí kamarády. Celý den bude k dispozici také jídlo a pití, včetně bezlepkové a vegan varianty. Kafe je samozřejmost!