Nová podoba parku Řehořova

Vážení spoluobčané,
nahlédněte do možné budoucnosti našeho parku Řehořova očima vysokoškolských studentů z oborů architektury, jejichž vizualizace a návrhy nyní držíte v této publikaci. Máte možnost seznámit se se čtyřmi návrhy podoby parku Řehořova.
Park Řehořova je nejvíce navštěvované místo v Černovicích a dá se tak říci, že tvoří centrum naší městské části. Centrum Černovic, kterému prostě něco chybí. Je to kavárna, náměstí, zahrádka, sportoviště, promenáda s klidovou zónou, nebo vodní prvek?
Park by měl být atraktivní pro všechny generace. Jeho funkčnost, náplň a zázemí musí sloužit široké veřejnosti, od dětí a mládeže, střední generaci až po seniorskou populaci. Nabídla se zde velká příležitost, jak řešit současný park. Jak zpříjemnit prostředí našich Černovic a především funkčnost našeho centra.
17 studentů ze 3 fakult vysokých škol strávilo několik dnů v naší městské části a vytvořili 4 ideové návrhy revitalizace parku Řehořova. Téměř 600 hodin práce přineslo vynikající návrhy. Ve všech se pak vycházelo i z návrhů občanů a potřebných podkladů (územní plán, specifikace lokality, finanční hledisko, technické řešení, ekologický přístup ad.).
Návrhy mají svá jména:

  • S nadhledem
  • Na kopečku….pod kopečkem
  • Řehořka
  • konKAVA

Tato publikace je určená přímo Vám. Můžete si tak podrobněji projít každý návrh a zapojit se do ankety o ten nejlepší. Anketní lístek je součástí publikace. Můžete jej vhodit do schránek na místech podatelny úřadu, v Senior Klubu nebo v Knihovně Jiřího Mahena. Návrhy mají svou vysokou úroveň kvality možného řešení, a proto doufám, že i Vaše názory a připomínky povedou k vytvoření nového parku „CENTRA ČERNOVIC“.

Anketní lístek ke stažení
Publikace – revitalizace parku Řehořova ke stažení

Mgr. Šárka Korkešová, místostarostka MČ Brno-Černovice

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

on