Lesopark

II. etapa lesoparku

Dne 25. září 2018 proběhlo slavnostní otevření II. etapy lesoparku. Ten kdo přišel, udělal velmi dobře. Černovické rodiny s dětmi, mladí i starší po přestřižení pásky prošli stezku s naučnými tabulemi, stezku bosou nohou, prozkoumali broukoviště a pokřtili Černovického vodníka. Nový vodník je usazený u jezírka vedle Areálu volného času a lesoparku, který dohlíží na Černovice.

Dvoumetrového vodníka vyřezal osobně řezbář Jaroslav Pecháček, který také předvedl jak to umí s motorovou pilou během svého vystoupení řezbářské show. Během slavnostního odpoledne nechybělo občerstvení formou piva, limonády a hudební vystoupení Trio pana Marečka. Každý, kdo se zúčastnil si opekl špekáček a byl vybrán do slosování o jednu noc v Tree house (domečku v korunách stromů). Tento poukaz darovala společnost Lesy města Brna, která se podílela na vybudování II. etapy lesoparku. Komu, ale patří velké díky, je referentka životního prostředí MČ Brno-Černovice paní Ing. Mirka Kučerová, která je autorkou malovaných obrázků na naučných tabulí.

I. a II. etapa lesoparku je zhmotnění nápadu i vize první místostarostky Mgr. Šárky Korkešové. Cílem bylo vytvořit ze zanedbaného území příjemné prostředí, které bude sloužit pro relax, sport a environmentální výchovu. Těšit se můžete na III. etapu, kterou již nyní připravuje paní místostarostka na jarní období roku 2019.
Děkujeme všem za pomoc při realizaci další etapy lesoparku a účast na slavnostní akci.

Fotografie najdete zde

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

on