Knihovna nabízí donášku knížek až domů. Otevřela výdejní okénko

Vypůjčit si v době covidové knížku není jednoduché. Proto se Knihovna Jiřího Mahena ve spolupráci s černovickou radnicí rozhodla vyjít vstříc svým čtenářům. „Senioři či lidé s průkazem ZTP si mohou objednat knížky s donáškou domů,“ přišla s nabídkou knihovnice Marta Šmejkalová.

Knihy je možné zamluvit buď na e-mailu cernovice@kjm.cz, nebo telefonicky na čísle 548 538 275, a to vždy v pondělí a ve středu od 10 do 13 hodin. Následně budou knížky zájemcům v době od 14 do 17 hodin roznášet dobrovolníci z městské části.

„Pokud si nejste jistí, kterou konkrétní knihu byste rádi četli, můžete nechat výběr na nás. Napište třeba jen jméno oblíbeného autora, případně téma – detektivka, historie, životopisy atd. V jedné donášce je možné mít 5 knížek. Prosím, vždy uvádějte jméno a číslo vaší průkazky do knihovny, “ doplnila knihovnice s tím, že v této nelehké době v knihovně rozhodně nezahálejí. Pomáhají totiž krajské hygienické stanici s trasováním kontaktů a připravují se na oslavy 100 let knihovny.

Knihovna nově od pondělí 15. února 2021 otevřela výdejní okénko. Lidé si knížky objednají telefonicky, přes e-mail nebo přímo z katalogu a knihovnice jim je vydá. Zároveň tak mohou čtenáři přečtené knihy i vracet.

I nadále trvá nabídka roznášky knih domů, naši dobrovolníci jsou spolehliví a velmi ochotní.