Aktuality z Černovic

Výsledky voleb 2022

Komunální volby v městské části Brno-Černovice vyhrálo sdružení Společně pro Černovice, které získalo 29,91% hlasů a 7 mandátů. Na druhém místě skončili Černovičtí patrioti s 16,4% a 4 mandáty.

Své politiky v zastupitelstvu budou mít také ČSSD (11,31% – 2 mandáty), ANO 2011 (10,15% – 2 mandáty), KDU-ČSL (8,74% – 2 mandáty), ODS (8,07% – 2 mandáty) a dvě strany, které získaly po jednom mandátu, a to SPD, Trikolora, Moravané a NK (6,36%) a Černovičtí nezávislí (6,16%).

K volbám přišlo 2 441 z celkového počtu 5 343 oprávněných voličů, což činí celkovou účast 46,30%.

Zvolené zastupitele najdete zde: https://www.idnes.cz/volby/komunalni/2022?t=vysledky-obec&o=CZ064&o2=CZ0642&o3=551066&obec=brno-cernovice

Ocenění pro Černoviny

Radniční zpravodaj Černoviny získal třetí místo v okresním kole v soutěži o nejlepší radniční listy v kategorii municipality od 2 do 10 tisíc obyvatel. (https://www.kvalikom.cz/). V krajském kole se umístily Černoviny na pěkném 8. místě z celkových 38 přihlášených zpravodajů.

Stop inflaci v nájemních bytech v roce 2023!

Zastupitelstvo městské části Brno-Černovice včera na svém poslední zasedání schválilo neuplatnění inflačních doložek u nájemních smluv k bytům v roce 2023. S ohledem na životní a sociální situaci nájemníků se zastupitelé jednomyslně rozhodli v příštím roce dále nenavyšovat náklady na bydlení lidem v obecních bytech.

Pozvánka na Černovické hody

Srdečně vás zveme na tradiční Černovické hody, které se budou konat první zářijový víkend v areálu Hostince Slunečnice.

Ve čtvrtek 1. září je od 18 hodin na programu stavění máje.

V pátek 2. září budou zvát stárci na předhodovou zábavu, která vypukne v 19 hodin v areálu Hostince Slunečnice a hrát bude kapela Na2Fáze.

V sobotu 3. září bude od 13 hodin probíhat hodový průvod od budovy Sokola a ve 14 hodin se bude předávat hodové právo před budovou Radnice. Odpoledne pak bude k poslechu a tanci hrát dechová hudba Zdounečanka a večer pak kapela Another Way.

V neděli v 11.00 hodin se bude konat slavnostní hodová mše na Fáměrově náměstí. Přijďte se pobavit pod máju!

https://www.facebook.com/events/715330936435875

Milostivé léto II. 2022

Milostivé léto II. začne 1. 9. 2022 a skončí 30. 11. 2022.

Umožní lidem zbavit se vymáhaných dluhů, které jsou v exekuci u veřejných institucí a státních či polostátních firem tím, že zaplatí jen původní dlužnou částku a k tomu 1 815 Kč exekutorovi. Odpustí se jim penále, úroky a další poplatky, čímž dlužníci mohou ušetřit až desetitisíce korun.

Co pro to musí dlužník udělat?

📍Bude muset podle návrhu exekutorovi písemně sdělit, že žádá o uhrazení dluhu podle pravidel milostivého léta.

📍 Zeptá se svého exekutora na výši dlužné částky, kterou mu ještě zbývá uhradit a tu pak zaplatí společně s paušálním poplatkem exekutorovi ve výši 1 815 Kč.

Návrh se týká všech exekucí, které začaly před 28. říjnem 2021 a jedná se o exekuce na dluhy u samospráv, úřadů, státních fondů, škol, městských či státních a polostátních firem, zdravotních pojišťoven, Českého rozhlasu či České televize.

Připravujeme vítání nově narozených dětí mezi občany naší městské části 💙


Vítání občánků se vztahuje na děti ve věku od 6 týdnů po narození do 1 roku, s trvalým pobytem na území městské části Brno-Černovice. Slavnostní přivítání vašeho děťátka mezi občany naší městské části provádíme společně, a to ve venkovních prostorách naší městské části.

Termín vítání občánků: 17. 9. 2022


Pokud chcete být u toho, stačí vyplnit přihlášku, kterou naleznete na našich webových stránkách https://www.brno-cernovice.cz/formulare/ nebo obdržíte na podatelně Radnice.
Vyplněnou přihlášku s kopií rodného listu dítěte následně osobně doručte na adresu Úřadu městské části Brno-Černovice, Bolzanova 1, Odbor sociálních věcí a školství, Mgr. Dagmar Souškové nejpozději do 25. 8. 2022.
Pro podrobnější informace volejte tel. 548 129 836 nebo napište na e-mail: souskova.dagmar@cernovice.brno.cz

Těšíme se na vás a vaše děti.

Tématem XIV. Brněnského kulturního fóra budou přesahy kultury

Čtrnácté setkání kulturního fóra (dříve parlamentu) se zaměří na přesahy kultury, její nezbytnost a prolínání s dalšími oblastmi, jako je třeba ekologie, sociální koheze, zdraví nebo data. Právě na těchto čtyřech odvětvích ukážeme přesahy kultury, a to i na příkladech z evropských hlavních měst kultury. Mluvit budeme také o roli kultury v rozvoji měst a jeho obyvatel. Setkání pořádá Odbor kultury MMB ve spolupráci s týmem Brno 2028.

PROGRAM

13.00 Kultura Brno představuje novinky 

Marek Fišer, radní pro kulturu, představí novinky, které chystá Odbor kultury Magistrátu města Brna. Mluvit se bude například o datovém skladu pro brněnskou kulturu nebo výsledcích pocitové mapy. 

13.30 Otevřené fórum 

Volný prostor pro vaše dotazy, nápady a inspiraci. 

15.00 PŘESAHY KULTURY– Příklady z evropských hlavních měst kultury

Do panelové debaty jsme si pozvali odborníky a odbornice z Česka i zahraničí, kteří představí přesahy kultury do oblasti ekologie, sociální koheze, zdraví a dat. Následovat budou moderované workshopy k jednotlivým tématům. 


18.30 Teambuilding brněnské kultury 

Zůstaňte s námi po skočení oficiálního programu na party s grilovačkou a petangový turnaj.

Na setkání kulturního fóra můžete vzít i svoje děti nebo psí kamarády. Celý den bude k dispozici také jídlo a pití, včetně bezlepkové a vegan varianty. Kafe je samozřejmost! 


Po dvaceti letech pod ul. Hladíkova povede podjezd

Hladíkovou ulicí v brněnských Černovicích denně projedou desítky tisíc aut. Cyklisté a pěší, kteří potřebují čtyřproudovou silnici první třídy přejít, aby se dostali na pokračování cyklostezky lemující řeku Svitavu, ji musejí složitě obcházet či objíždět. Vybudováním cyklopodjezdu pod silničním mostem tak dojde nejen ke spojení dvou úseků stávající stezky, ze severu, vedené od ulice Křenová, a z jihu od ulice Černovická, ale především k výraznému zvýšení bezpečnosti cyklistů, chodců i řidičů.

Práce na stavbě již intenzívně probíhají a my se můžeme těšit na podzim na bezpečný přechod pod rušnou ulicí.