Rezidentní parkování v Černovicích?

Rezidentní parkování bylo v Brně zavedeno v roce 2018. Cílem celého systému je usnadnit parkování lidem, kteří mají v daném místě nahlášen trvalý pobyt.
V současnosti funguje RP v městské části Brno-střed, v září 2020 bude zapojena oblast 1-06 Špitálka, která přímo sousedí s Černovicemi při ulici Zvěřinova a Klíčova. Podle zkušeností z jiných městských částí je pravděpodobné, že dojde k přesunu parkujících aut z ulice Zderadova právě na ulice Zvěřinova a Klíčova. Řešením především pro lokalitu Zvěřinova je co nejrychlejší připojení k systému rezidentního parkování. Podle principu „květinky“ totiž řidiči s parkovacím oprávněním mohou parkovat ve „své“ zóně i ve všech zónách sousedících, a to i v případě, že ve „své“ zóně rezidentní parkování zatím nemají nakresleno.
Rádi bychom znali i Váš názor, a proto Vás prosíme o vyplnění dotazníku pomocí Mobilního rozhlasu.

Otázky a odpovědi:

🙋Do jaké zóny by se Černovice připojily a ve kterých hodinách by to bylo?
➡️ Jednalo by se o zónu, kde je parkování regulováno pouze v nočních hodinách, tedy od 17 hodin do 6 ráno. Přes den bude parkování bez regulace, tedy zdarma. I v noci je možné zaparkovat až na jednu hodinu zdarma – je pouze nutné, aby bylo vozidlo zavedeno do systému např. skrze parkovací hodiny nebo mobilní aplikaci – a příp. každá další hodina je za 20,- Kč.

🙋Kdo určuje, kde bude systém zaveden?
➡️ Městská část rozhoduje o tom, zda se k novému systému připojí, a ve kterých ulicích chce parkování regulovat. V první fázi jde o řešení parkování v ulicích Zvěřinova, Tržní a Klíčova.

🙋Jak je to s firemními či služebními vozidly používanými k soukromým účelům?
➡️ Stačí pouze prokázat právní vztah k vozidlu (čestným prohlášením) a poté se postupuje stejně jako u soukromých vozidel (poplatek 200 Kč ročně za 1.auto)

🙋Jak to bude s parkováním před garážemi rodinných domů?
➡️ Pokud se jedná o parkovací místa na soukromých pozemcích, tak to rezidentní parkování neřeší. Místa jsou vaše.

🙋Kolik budu jako rezident platit? Budu mít jistotu, že budu mít kde zaparkovat?
➡️ Rezidenti platí 200 Kč ročně za 1. auto. Jistotu vám nikdo nedá, ale rezidentní parkování omezí parkování pro ty, kdo zde nemají trvalé bydliště (studenti, nájemníci na přechodnou dobu, legální i nelegální ubytovny) nebo podnikatele s více auty.

🙋Co když v Černovicích bydlím a mám trvalé bydliště jinde? Neomezujte nás občany stále v něčem?
➡️ Bohužel město není nafukovací. Město a městská část má s udržováním komunikací a parkovišť náklady. Je to tedy fér vůči městské části a městu i s ohledem na to, že dostává finanční prostředky na služby pro občany i podle počtu obyvatel.

🙋Jak by se řešilo rezidentní parkování u škol a školek, kam vozí rodiče své děti?
➡️ Regulace v zónách C by se týkala pouze doby od 17:00 do 6:00.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

on