Nový strážník – 26. 3. 2015

V Černovicích bude bezpečněji. Přibude v nich nový strážník

Brno-Černovice – Další strážník se od dubna postará o pořádek v Brně-Černovicích. Dohodlo se na tom vedení městské části s Městskou policií Brno. Na starosti bude mít hlavně prevenci.

Další strážník, či přesněji strážnice, bude v Brně-Černovicích od 1. dubna 2015. Prioritou nové městské policistky přitom nebude vybírání pokut, ale hlavně prevence. Při svých pochůzkách bude nejen dohlížet na dodržování veřejného pořádku, ale také zjišťovat a řešit problémy občanů.

Od dubna tak budou pro území Brna-Černovic vyčlenění už dva strážníci. „Dobře víme, že zvýšení počtu městských policistů v Brně-Černovicích je nutné. Proto jsme rádi, že už brzy přivítáme novou strážnici. V naší městské části navíc lidé zanedlouho potkají i další strážníky, kteří se u nás budou zaškolovat,“ upozorňuje místostarostka Brna-Černovic Šárka Korkešová (ANO).

V současnosti je v Černovicích pouze jediný strážník z Městské policie Brno, revír Jih, který kromě Černovic působí i v městské části Slatina.  Podle aktuálně nastaveného systému se přitom soustředí zejména na represivní činnost, která pomáhá udržovat pořádek v městské části. Nasazení dalšího strážníka, který se zaměří hlavně na prevenci, tak pomůže systém vyvážit.

Kontaktní osoba Mgr. Šárka Korkešová – 1. místostarostka Brna – Černovic, tel.: 724358239

Deník_26_3_2015

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

on